۱۴۰۳-۰۳-۰۳ ۳:۴۳ قبل از ظهر

(جهش تولید با مشارکت مردم)

پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی(isca) که نهادی حوزوی، انقلابی، پژوهشی و علمی است ، وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم می‌باشد و از سال ۱۳۶۳ با عنوان «مرکز مطالعات و تحقیقات اسلامی» فعالیت خود را آغاز کرده و در سال ۱۳۸۴ با مجوز قطعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ، تأسیس شده است.
این نهادي حوزوي، انقلابي، پژوهشي و علمي دارای پژوهشکده های  فرهنگ و معارف قرآن، تاريخ و سیره اهل بیت)علیهم‌السلام(، مهدويت و آينده پژوهی، فلسفه و کلام اسلامی، اخلاق و معنويت، فقه و حقوق، علوم و انديشه سیاسی، الهیات و خانواده، اسلام تمدنی، مديريت اطلاعات و مدارک اسلامی و مراکز احیای آثار اسلامی و مطالعات اجتماعی و تمدنی و همکاری‌های علمی و بین المللی است.
این پژوهشگاه با بهره‌برداری از ۱۳ نشریه، پایگاه‌های وب و محصولات نرم افزاری، اپلیکیشن‌ها، کرسی‌های نقد و ترویجی؛ نشست‌های علمی و تخصصی؛ همایش‌های ملی و بین المللی؛ همکاری‌های علمی داخلی و خارجی؛ تفاهم‌نامه‌های پژوهشی ملی و بین المللی، حائز افتخارات پژوهشی متعددی شده است.

بوستان کتاب قم مخاطبین خود را در سه گروهِ عمومی، تخصصی و کودک و نوجوان تقسیم کرده است. در حال حاضر انتشارات بوستان کتاب قم در موضوعاتی دیگر نظیر هنر، ادبیات، علوم تربیتی، تاریخ، فلسفه و…
نیز فعالیت می‌کند. بیشتر کتاب های حوزه های علمیه به خصوص شروح کتاب های اصلی آن مثل شرح مکاسب و شرح رسائل، کفایه، لمعه، مجموعه آثار شهید اول و شهید ثانی، صرف، نحو و … توسط این انتشارات منتشر شده‌ است.

مجموعه بوستان کتاب قم توانسته است از ابتدای تاسیس بیش از ۸۰۰۰ کتاب منتشر کند. همچنین بوستان کتاب تا کنون بیش از ۳۵۸ عنوان کتاب برگزیده در جشنواره های مختلف داشته است.

پیمایش به بالا